Kasa fiskalna autobusowa Novitus - SPRAWDŹ

Na jakiej zasadzie działają kasy fiskalne online?

Możliwości obsługi fiskalnej firm zmieniły się na początku maja 2019 roku. Od tego czasu przedsiębiorcy mogą nabywać oraz korzystać z kas fiskalnych online. Takie rozwiązanie wprowadziło kilka zmian dla użytkowników kas fiskalnych, w tym przede wszystkim przesył danych do systemu CRK. Niektórzy przedsiębiorcy obawiali się takich zmian, jednak w związku z tym, że korzysta z nich coraz więcej osób, ponieważ od 1 stycznia 2020 roku z kasy fiskalnej online musi korzystać wiele branż, wielu właścicieli firm docenia zalety tego rozwiązania. Jak działają kasy fiskalne online i jakie korzyści płyną z posiadania ich?

Łatwość działania kas fiskalnych online

Pracownicy wielu firm, którzy na co dzień korzystali z kas fiskalnych z papierową albo elektroniczną kopią paragonu, początkowo obawiali się wymiany tego urządzenia na kasę fiskalną online. Szybko okazało się jednak, że takie kasy obsługuje się tak samo, jak tradycyjne urządzenia, a przeprowadzenie dodatkowych szkoleń nie było konieczne.

Najważniejszą różnicą, która dotyczy przedsiębiorców, jest zapewnienie kasom stałego dostępu do sieci teleinformatycznej (GSM, LAN, Wi-Fi). Muszą oni pamiętać, by określić sposób podłączenia kasy przed zakupem. Korzystając z kasy fiskalnej online, kasjerzy wystawiają paragon w taki sam sposób, w jaki robili to przy zastosowaniu tradycyjnych urządzeń. Kolejne czynności dzieją się automatycznie. Mowa tutaj o zapisaniu kopii paragonu w wewnętrznej pamięci chronionej urządzenia oraz o przesłaniu danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Kto ma obowiązek posiadania kas online?

Kasy fiskalne online są urządzeniami fiskalnymi, z których korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Wynika to nie tylko z łatwości ich obsługi, ale również obowiązku, którym została objęta część branż od 1 stycznia 2020 roku. W urządzenia zaopatrzyć się musiało przede wszystkim wiele firm świadczących usługi. Mowa tutaj przede wszystkim o fryzjerach, kosmetyczkach czy gastronomii i hotelarstwie.

Obowiązkiem zostali również objęci lekarze, stomatolodzy i branża fitness. Zmiany dotyczą też podatników, którzy świadczą usługi mechaniki pojazdowej i wymiany opon, a także budowlańców i firm zajmujących się sprzedażą węgla. Należy jednak pamiętać, że kasy fiskalne online będą stopniowo wypierać tradycyjne urządzenia, dlatego warto wyposażyć się w taki sprzęt odpowiednio wcześniej.


Następny wpis Jakie oprogramowanie dobrać do kasy fiskalnej?

FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży

  • Adam Szepelski 502 335 002
  • Tomasz Kaleszuk 509 676 641
  • Michał Gromadzki 518 700 768

Zamów kasę online

© 2024 FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży
Kasy Fiskalne Online, Wagi, Oprogramowanie dla firm Łomża

Polityka prywatności i Cookies | Blog | Fiskal Serwis @ facebook


Adam Szepelski
ul. Mazowiecka 1 lok. 9
18-400 Łomża
NIP: 718-125-72-54

Zamów kasę online