Na jakiej zasadzie działają kasy fiskalne online?

Każda nowa technologia wywołuje na początku skrajne emocje. Nie inaczej było w momencie, kiedy na polski rynek weszły kasy fiskalne online. Wielu przedsiębiorców miało bowiem duże obawy, związane szczególnie z obsługą urządzenia i z ewentualną koniecznością jego wymiany. Na jakiej zasadzie działają więc kasy fiskalne online? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak działają kasy fiskalne online?

Kasy fiskalne online są obsługiwane tak samo, jak tradycyjne urządzenia. Jedyna różnica polega na tym, że mają one stały dostęp do sieci teleinformatycznej i łączą się z Internetem przez LAN, Wi-Fi lub sieć GSM. Dzięki temu dane są przesyłane na bieżąco do Centralnego Repozytorium Kas (CRK).

W praktyce proces ten wygląda następująco:

  • kasjer wystawia paragon,
  • kopia dokumentu zostaje zapisane w pamięci kasy fiskalnej,
  • dane o transakcji zostają przekazane do odpowiedniego organu.

Przedsiębiorca musi więc zadbać jedynie o pierwszy krok, który do tej pory również był jego zadaniem. Co ważne, kasy fiskalne mogą być w pełni dopasowane do potrzeb danej firmy: zarówno jeśli chodzi o funkcje, jak i wielkość.

Dlaczego wprowadzono kasy fiskalne online?

Jaka jest podstawa wprowadzenia kas fiskalnych online? Chodzi o możliwość jeszcze lepszego monitorowania działań prowadzonych przez polskich przedsiębiorców. Dane, które są przekazywane do Centralnego Repozytorium Kas to informacje o przeprowadzonych transakcjach, wydrukowanych raportach, anulowanych paragonach, a także o okresowych przeglądach technicznych. Dzięki temu łatwiej jest wykryć nadużycia i próby oszustwa. To z kolei pomaga uszczelnić i ulepszyć system podatkowy obowiązujący w naszym kraju.

Obecnie posiadanie kas fiskalnych online jest już obowiązkiem w niektórych branżach. Jeśli więc szukasz nowoczesnych rozwiązań, które będą zgodne z aktualnym prawem, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty.


Następny wpis Jakie oprogramowanie do kasy fiskalnej?

FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży

  • Adam Szepelski 502 335 002
  • Tomasz Kaleszuk 509 676 641
  • Michał Gromadzki 518 700 768

Zamów kasę online

© 2023 FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży
Kasy Fiskalne Online, Wagi, Oprogramowanie dla firm Łomża

Polityka prywatności i Cookies | Blog | Fiskal Serwis @ facebook


Adam Szepelski
ul. Mazowiecka 1 lok. 9
18-400 Łomża
NIP: 718-125-72-54

Zamów kasę online