Jak często serwisować kasy fiskalne?

Zakup kasy jest prostą sprawą. Odwiedzając jeden z punków oferujących urządzenia jak Fiskal Serwis, kupujemy sprzęt najwyższej jakości wraz z oprogramowaniem Pc-Gastronom, Soga, Small Business, Wapro lub Pc Market. Z reguły nie znamy się na kasach fiskalnych, więc warto poradzić się fachowców, którzy od lat oferują tego rodzaju urządzenia. Na rynku mamy kasy mobilne i stacjonarne. Co ważne, kasy fiskalne online, wskutek zmian w ustawodawstwie, będą stopniowo wypierać dotychczasowe urządzenia. W związku z tym warto zawczasu wyposażyć firmę w nowoczesny sprzęt. Mnogość modeli na rynku pozwala dobrać odpowiednią kasę fiskalną, doskonale dopasowaną do naszych potrzeb. Jeśli przedsiębiorca świadczą usługi u klientów tak w przypadku masażysty, fryzjera, manicurzystka, idealnym wyborem jest kasa mobilna.

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej

Kasy fiskalne obowiązują w naszym kraju od dawna, ale nie wszystkie branże mają obowiązek posiadania urządzeń rejestrujących, których zadaniem jest rejestrowanie sprzedaży towarów i usług, na linii sprzedawca – klient. Warunkiem posiadania fiskalnej kasy jest osiągnięcie progu sprzedaży - 20 tys. zł rocznie. Sprzedaż towarów i usług jest objęta bezwzględnym obowiązkiem rejestracji obrotu. I chociaż nie wszystkie firmy mają obowiązek posiadania kasy fiskalnej, to wszystko zmieni się w 2021 r. Z dniem 1 styczna do listy firm obowiązkowo posiadających kasę fiskalną, dojdą stacjonarne placówki gastronomiczne, sprzedaż węgla, brykietu, paliw stałych wytwarzanych z węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych. Natomiast 1 lipca dołączają usługi: budowlane, fryzjerskie, kosmetyczne, kosmetologiczne, medyczne oraz prawnicze.

Zakup kasy fiskalnej u profesjonalistów

Kasę online należy kupić u ekspertów, ponieważ oferują najlepsze i niezawodne urządzenia oraz ich serwis. Pracownicy dysponują dużą wiedzą i doświadczeniem, nie tylko w sprzedaży, ale też w naprawie kas fiskalnych. Serwisowanie kasy fiskalnej jest jednak podstawą, by sprawnie funkcjonowała. Ponadto każdy właściciel tego typu urządzenia ma obowiązek dokonywania jego przeglądu raz na dwa lata. Czas w przypadku nowo zakupionej kasy, liczony jest od chwili fiskalizacji, starszej natomiast od poprzedniego wpisu do książki serwisowej. W książce serwisowej jest podana jedna firma, uprawniona do dokonania przeglądu. Właściciel kasy nie może więc wybrać dowolnego punktu. Jeśli chciałby zmienić serwis, musi wówczas wypełnić wniosek na stronie importera lub producenta sprzętu.

Serwisowanie kasy fiskalnej

Przegląd kasy fiskalnej polega na kontroli poszczególnych elementów i wykryciu ingerencji osób trzecich, jeśli miało miejsce. Szczegółowe wytyczne ustala Ministerstwo Finansów. Serwisant sprawdza:

 • numer ewidencyjny, klawiatury, mechanizm drukujący, wyświetlacz dla obsługi,
 • pamięć fiskalną oraz moduł fiskalny,
 • działanie kasy w zakresie emisji dokumentów fiskalnych,
 • odczyt kopii elektronicznej, jeśli urządzenie ją posiada,
 • stan obudowy i wyświetlacz klienta,
 • stan techniczny modułu zasilania awaryjnego,
 • plomby oraz zgodność zapisu z książką serwisową i dokumentacją serwisu kasy,
 • czytelność dokumentów wydrukowanych przez kasę,
 • program pracy kasy oraz archiwizujący.

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany we własnym zakresie pilnować terminu sprawdzenia kasy fiskalnej. Za brak przeglądu grozi kara finansowa ze strony Urzędu Skarbowego i wynosi przeważnie od 150 zł do 500 zł. Wraz z karą przedsiębiorca może także utracić prawo do ulgi, przy zakupie urządzenia.


Następny wpis Jakie są obowiązki związane z kasą fiskalną?

FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży

 • Adam Szepelski 502 335 002
 • Tomasz Kaleszuk 509 676 641
 • Michał Gromadzki 518 700 768

Zamów kasę online

© 2024 FISKAL Serwis Systemy Sprzedaży
Kasy Fiskalne Online, Wagi, Oprogramowanie dla firm Łomża

Polityka prywatności i Cookies | Blog | Fiskal Serwis @ facebook


Adam Szepelski
ul. Mazowiecka 1 lok. 9
18-400 Łomża
NIP: 718-125-72-54

Zamów kasę online